Student Ogrodnictwa reprezentantem Polski na Mistrzostwa Europy!

środa 25.05.2016

Student Ogrodnictwa reprezentantem Polski na Mistrzostwa Europy!

1

Student naszego Wydziału – Kamil Lutostański – ponownie został Mistrzem Polski we florystyce w kategorii juniorów a tym samym reprezentantem Polski na Mistrzostwa Europy.

W dniach 27 – 29 kwietnia 2016 roku w ramach Festiwalu Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ w Wałbrzychu odbyły się II Florystyczne Mistrzostwa Polski, czyli krajowe eliminacje do Mistrzostw Europy organizowane przez Stowarzyszenie Florystów Polski. Mistrzostwa były miejscem dla florystów, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności, pokazać swój kunszt i kreatywność. Patronat nad Mistrzostwami objęła Międzynarodowa Organizacja Florystyczna – Florint (International Florist Organisation – Florint). Uczestnicy biorący udział w Mistrzostwach mieli możliwość wywalczyć miejsce w międzynarodowych zawodach organizowanych przez Florint (dla seniorów – Europa Cup 2020 i juniorów – Eurofleurs 2017). (more…)