photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Staż Sukcesem Naukowca

środa 8.01.2014

Szanowni Państwo,


informujemy, że w dniach 24 stycznia – 7 lutego 2014 trwa ostatni nabór dokumentów rekrutacyjnych do projektu „Staż Sukcesem Naukowca”  realizowanego na Mazowszu przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pomysł na projekt „Staż Sukcesem Naukowca” jest prosty. Naukowiec idzie na staż do firmy. Uczy się jak wygląda praca w biznesie, obserwuje czego od nauki potrzebuje rynek, sprawdza w praktyce wiedzę oraz umiejętności, jakie zdobył na uczelni lub w jednostce naukowo-badawczej. Dla firmy to darmowa szansa na podniesienie poziomu innowacyjności i konkurencyjności danej branży. Przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów zatrudnienia stażystów, ponieważ ich wynagrodzenie przez 4 – 6 miesięcy jest w całości finansowanie ze środków Unii Europejskiej (3 500 zł miesięcznie). Dodatkowe wynagrodzenie finansowane z unijnej skarbonki otrzymują wyznaczeni przez firmę opiekunowie staży.

Łącznie z projektu skorzysta 60 naukowców oraz minimum 20 mikro- małych lub średnich przedsiębiorstw z Mazowsza, przy czym w ostatniej rekrutacji czeka 14 miejsc (z 20) dla kobiet-naukowców oraz 4 miejsca dla średnich i 2 dla małych firm.


Jak zgłosić się do projektu? Zarówno pracownik/czka naukowy/a jak i firma przyjmująca na staż w dowolnym momencie rejestrują się elektronicznie na stronie projektu www.mazowieckie.ssn.paip.pl dzięki czemu uzyskują dostęp do bazy potencjalnych partnerów. Poprzez portal wysyłają do siebie zaproszenia, wspólnie opracowują dokumenty – w tym najważniejszy Indywidualny Plan Stażu i składają je do Biura Projektu w dniach 24.01 -7.02.2014.


Copyright © 2012 – Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW Webmaster