„Zieleń to życie 2018”

wtorek 11.09.2018

.

W czwartek 06 września br. podczas inauguracji 26. edycji ogólnopolskiej wystawy „Zieleń to Życie” Pan dr inż. Józef Rokosza, dendrolog, wieloletni zasłużony pracownik  Wydziału  Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu otrzymał honorowy Laur od Związku Szkółkarzy Polskich. Jednocześnie uroczystość zbiegła się z okazją 90. urodzin dr Józefa Rokoszy. Krótką laudację na cześć Jubilata wygłosił Dziekan Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, prof. dr hab. Wojciech Wakuliński. Wśród licznie zebranych gości obecni byli m.in. prof. dr hab. Kazimierz Banasik – Prorektor ds rozwoju SGGW, dr inż Władysław W. Skarzyński – Kanclerz SGGW oraz Dyrektor Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy  Pan Paweł Lisicki – miejski architekt krajobrazu. Przez całe swoje życie zawodowe dr Józef Rokosza był nauczycielem i wychowawcą licznych pokoleń studentów architektury krajobrazu i ogrodnictwa. Obok takich postaci, jak Profesor Alfons Zielonko oraz wybitny dendrolog Docent Włodzimierz Seneta,  Doktor Józef Rokosza współuczestniczył w tworzeniu parku SGGW na Ursynowie.