Wizyta uczniów klasy I technikum im. Tomasza Nocznickiego CKZiU w Nowej Wsi

wtorek 14.06.2016

W dniu 19 maja 2016 roku uczniowie klasy I technikum im. Tomasza Nocznickiego CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w obchodach 200-lecia SGGW. Uczniowie tej klasy kształcą się w kierunku technik ogrodnik, a Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu objął nad nią patronat. Podczas wizyty w Szklarniowym Ośrodku Doświadczalnym SGGW, uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez dr Katarzynę Kowalczyk adiunkta w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych oraz mgr Piotra Dobrzyńskiego pracownika Katedry Roślin Ozdobnych. Po zapoznaniu z zasadami uprawy roślin ozdobnych z różnych stref klimatycznych oraz upraw bezglebowych, uczniowie przygotowali sadzonki zielne kilku odmian rośliny pepino (Fot. 1, 2, 3). Następnie zwiedzili kampus SGGW.

3 zajęcia praktyczne w szklarniach SGGW