środa 25.02.2015

Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu

Katedra Roślin Ozdobnych

Serdecznie zapraszają na

Ogólnopolską Wystawę Storczyków „Orchidea 2015”

W dniach 26 lutego – 01 marca 2015 roku zapraszamy do sali wystawowej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (Warszawa, ul. Dobra 56/66, parter) na Ogólnopolską Wystawę Storczyków „Orchidea 2015”. Wystawie będzie towarzyszył kiermasz roślin. Organizatorami wystawy są: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz firmy OrchidGarden OrchidSklepik i Salon Orchidei. Ambasada Królestwa Tajlandii objęła wystawę honorowym patronatem.

Wydarzenie na facebooku:https://www.facebook.com/events/728915433894435

W czwartek, 26 lutego o godzinie 18:00 przewidziane jest uroczyste otwarcie wystawy i „Wieczór Orchidei”. Otwarcie wystawy zaszczyci swoją obecnością Ambasador Królestwa Tajlandii wraz z Małżonką. Planowana jest degustacja potraw kuchni tajskiej i pokaz nawiązujący do sztuki tajskiej. Oczywiście będzie można też obejrzeć wystawę storczyków, z których wiele rośnie w naturalnym środowisku Tajlandii. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 20 zł. Szczegółowe informacje na stronie www.storczykiwystawa.pl Wystawy Storczyków w Polsce.

Od piątku do niedzieli (27.02- 01.03. 2014r.), w godzinach 10:00 – 18:00 otwarta będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią roślinę. Wystawie będzie towarzyszył konkurs wiązanek ślubnych ze storczykami w roli głównej „Ślub po tajsku”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w sobotę, 28.02 o godzinie 12:00, a wyniki glosowania publiczności na najładniejszą wiązankę zostaną ogłoszone w niedzielę 01.03, też o godz. 12:00.

Podczas trwania wystawy odbywać się będą pokazy przesadzania roślin. Codziennie o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00 pokaz będzie prowadził mgr inż. Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który odpowie na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków będą udzielane również przez członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków i miłośników tych roślin z Warszawy. Ceny biletów wstępu na wystawę – 10 zł normalny i 5 zł ulgowy.

Serdecznie Zapraszamy!