Konferencja studencka Euroligi w SGGW

wtorek 10.06.2014

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dniach 14-15 listopada 2014 roku będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej zaadresowanej do Studentów jedenastu uczelni przyrodniczych z całego świata, zgrupowanych w organizacji nazywanej EUROLIGĄ (ELLS – Euroleauge for Life Sciences, www.euroleague-study.org)

Każdy student SGGW może wziąć udział w tym wydarzeniu. Wystarczy, że opisze swoją pracę (np. pracę dyplomową: licencjacką, inżynierską, magisterską albo badanie przeprowadzone w ramach koła naukowego,) i wyśle abstrakt. Na konferencji można przedstawić wyniki w formie ustnej prezentacji lub posteru. Najlepsze prace dostaną nagrody w wysokości kilkuset euro. Dodatkowym bonusem jest również możliwość otrzymania punktów do stypendium naukowego. Cała konferencja ma charakter międzynarodowy, dlatego prowadzona będzie wyłącznie w języku angielskim.

Termin na nadsyłanie abstraktów upływa 15 czerwca 2014 r.

Dodatkowe informacje w załączniku

Praktyki Erasmus+

Nabór na praktyki Erasmus+

Studencie! Jeśli chcesz wziąć udział w praktykach Erasmus+ (2014/15), zgłoś się do Biura Współpracy Międzynarodowej w czasie trwania naboru. Twój wyjazd może się rozpocząć już od połowy lipca. Praktyka może trwać minimum 2, a maksymalnie 3 miesiące. Nabór przewidziany jest na wyjazdy odbywające się do końca stycznia 2014r. Dokumenty, które musisz złożyć do BWM maksymalnie do 15 czerwca 2014r. to:

• formularz zgłoszeniowy,
  • list motywacyjny (skierowany do BWM, wyjaśniający wybór danej firmy oraz przekonujący dlaczego właśnie Ty powinieneś wyjechać na praktykę)
  • certyfikat językowy (możliwość podejścia do egzaminu organizowanego przez BWM – 28 czerwca),
  • wstępna zgoda instytucji przyjmującej w postaci e-maila bądź w wersji papierowej.

Grant w zależności od kraju docelowego wynosi od 400 do 600 euro miesięcznie. Pamiętaj, że praktyka powinna być związana z Twoim kierunkiem studiów!

W pierwszej połowie lipca zostanie wyłonionych 8 najlepszych kandydatów.

Kolejny nabór na wyjazdy w przyszłe wakacje (2015r.) odbędzie się w listopadzie.

Możliwość wyjazdu mają również absolwenci, którzy zgłoszą się do BWM posiadając jeszcze status studenta.

Kontakt:

Biuro Współpracy Międzynarodowej SGGW

Budynek 8, pok. 14 (stary kampus)

Anna Szczurko

e-mail: erasmus@sggw.pl